Репортажа о прослави Дана школе под називом

„Стогодишњица победе у Првом светском рату“

Прослава Дана школе одржана је 17.12.2018. почела је уводним говором нашег директора Срђана Јончића који је свима пожелео добродошлицу. Он је рекао да се и даље нада доброј сарадњи са ученицима, наставницима и родитељима. Такође се захвалио свим учесницима приредбе и пожелео публици да ужива у програму који су јој припремили.
Након тога наступио је школски хор под вођством наставнице музичког Ана Марије који је отпевао школску химну. Андреа Вукчевић причала је о историји школе, од њеног настанка до данас, што обухвата пола века. Затим је наступило одељење 3/3 које води учитељица Милка Живић са песмом „Јесења соната“. Следећа је била Хелена Татић која је прочитала свој састав „Моја школа – друга кућа“ са којим је победила на литерарном конкурсу. Петра Лазендић из одељења 3/5 учитељице Блаженке Марјановић отпевала је песму „Димничар“.
Андреа Вукчевић је прочитала историјски текст о Крфу, а ученици 5/3 и 5/4 су изрецитовали песму „Плава гробница“. Затим је школски хор отпевао песму „Тамо далеко“. Андреа Вукчевић је прочитала четири историјска текста: један о Калемегдану, други о војводи Петру Бојовићу, трећи о ослобођењу Београда и четврти о краљу Петру I Ослободиоцу. Хор је отпевао песму „Жеља“ са солистима Софијом Ђурковић и Алисом Голеш.
Рецитаторска секција изрецитовала је историјски текст „Рекли су о нама“. Крај приредбе обележили су школски хор са песмом „Мама миа“ и запажени наступ бенда у којем бубњеве свира Вук Ранчић, ученик 2/3 учитељице Јасмине Стојковић.
Приредба је била веома успешна и разноврсна. Подсетили смо се херојских и тешких дана. У исто време смо нешто научили, али се и забавили.

Теодора Мирковић и Алиса Голеш VI-2