РЕТО-центар предавања

ПРЕВЕНЦИЈА ЗЛОУПОТРЕБЕ ПСИХОАКТИВНИХ СУПСТАНЦИ

– ПРЕДАВАЊЕ  ЗА  УЧЕНИКЕ  8.  РАЗРЕДА

Прво човек узме супстанцу, онда супстанца узме супстанцу,
 а на крају супстанца узме човека

У сарадњи са Одељењем за сузбијање наркоманије МУП-а, сарадници Хуманитарне организације РЕТО – ИМА НАДЕ – хришћанског центра за бесплатну помоћ и лечење особа са проблемом зависности од дроге и алкохола одржали су ученицима 8. разреда 4 превентивна предавања на тему злоупотребе психоактивнох супстанци – дроге и алкохола.

Ученици су били у прилици да чују аутентично причу наших предавача, једних од ретких који су успели да се изборе са наркоманијом. Говорили су о свом личном искуству зависности од наркотика и свим последицама које она носи, утицају на породицу, пријатељства, повезаност са криминалом, сукобима са полицијом, последицама по психичко и физичко здравље. Такође, предавачи су саветовали ученике о начину поступања у ситуацији контакта са наркотицима и поделили са њима бројне примере из своје дугогодишње праксе помагања особама који су зависници од дроге и алкохола.