Специјализована ИТ одељења београдских гимназија

О занимањима из области информационих технологија и могућностима која нуде специјализована ИТ одељења – час професионалне оријентације

У нашој школи је у уторак, 24.априла 2018. године, одржан час професионалне оријентације за ученике осмог разреда.

Наставници информатике и рачунарства су представили ученицима специјализована ИТ одељења београдских гимназија, програм учења, термине и детаље везане за пријаву и полагање пријемног испита. Представљена су, поред постојећих одељења и одељења које је Министарство просвете, науке и технолошког развоја уврстило у нову мрежу средњих школа, за школску 2018/2019 годину.
Ученици и родитељи на сајту Министарства могу пронаћи детаљније информације путем овог линка

Захваљујемо се родитељима ученика наше школе- Драгану Миловановићу и Борису Богданоском, који су се одазвали нашем позиву и представили ученицима послове којима се баве, као и друга атрактивна занимања из области информационих технологија.

• Када и где се пријавити?
    Од 11. до 14. маја пријаве се подносе у изабраној школи, од 9:00 до 14:00 часова.
  • Када и где се полаже пријемни испит?
    За град Београд сви пријављени ученици полагаће пријемни испит у Првој београдској гимназији. Резервни пункт за полагање биће Земунска гимназија.
  • Шта се полаже на пријемном и како се припремити?
    За упис у специјализовано одељење које остварује наставни план и програм за гимназију за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику, кандидат полаже пријемни испит на коме решава тест из математике.
    На пријемном испиту задаци ће бити средњег и напредног нивоа, а за припрему се могу користити збирке задатака за припрему завршног испита.
  • Када се полаже пријемни испит?
    Пријемни испит се полаже 03.јуна 2018.
  • Како се одређује укупан број поена и да ли се попуњава листа жеља?
    Ученици који полажу пријемни испит остварују право да приликом попуњавања листе жеља, искажу и образовне профиле за упис ових одељења. Шифре образовних профила за ова одељења биће објављене у Конкурсу. Укупан број бодова, са којим ученици конкуришу за упис ових одељења, једнак је збиру бодова са пријемног испита и завршног испита, којима се додају бодови остварени на основу успеха у шестом, седмом и осмом разреду.
  • Број ученика у одељењу је 20, а стручни предмети из области ИКТ одвијају се у групама до 10 ученика.
  • Списак Гимназија у којима већ постоје ова одељења:

Државна школа- Прва београдска гимназија

Приватне школе:
Гимназија са домом ученика „Руђер Бошковић“, Београд
Средња школа Ушће, Београд
Гимназија „Креативно перо“, Београд
Гимназија „Милена Павловић Барили“, Београд
Савремена гимназија, Београд

• Списак Гимназија у којима ће од школске 2018/2019 постојати ова одељења (државне школе):
    Земунска гимназија, Београд
    Гимназија Свети Сава, Београд