Поводом Дана планете Земље у нашој школи

Обележавање Дана планете Земље

Хотели за пчеле у нашој школи!

У сарадњи са Младим истраживачима Србије кроз акцију „Планета и ја, а где су ту пчелице?“ ученици 4. разреда низом активности обележили су Дан планете земље. Ученици су имали прилику да кроз радионице сазнају више о нашој планети, као и угрожености и значају пчела за њен опстанак. У циљу помоћи београдским урбаним пчелама ђаци су правили хотеле за пчеле и засаде саднице невена, лаванде, мајчине душице и многих других биљака које пчеле воле, како би им у дворишту наше школе направили оазу између асфалта и блокова зграда. Гост наше школе био је и пчелар који је разговарао са децом о овој теми и омогућио присутнима дегустацију меда. Као завршну активност ученици су оцртавали бетон дворишта школе цртежима на тему заштите животне средине.

Дан планете Земље  – 22. април  инициран је 1970. године, када је више од 20.000.000 Американаца протествовало поводом загађења животне средине и изливања неколико хиљада тона нафте у море где је угинуо сав живи свет. Обележава се широм света од 1992. године када је на Конференцији УН о животној средини у Рио де Жанеиру усвојен дугорочни програм за промоцију одрживог развоја.

Опширније на страници Младих истраживача Србије…

О овом догађају објављен је чланак и на Енергетском порталу, опширније…

Новости, 23.04.2018.

Политика, од 03.маја 2018.године