Информација за родитеље о бесплатним уџбеницима за школску 2018/2019 годину

Министарство просвете, науке и технолошког развоја упутило је школама Допис бр.650-02-00097/2018-07 од 26.02.2018., а у вези са планом да по доношењу Одлуке Владе Републике Србије обезбеди бесплатне уџбенике у оквиру Пројекта  Набавка уџбеника и других бнаставних средстава за ученике основних школа, а да се пројектом обухвати што већи број ученика основних школа, иако је буџет за овај пројекат ограничен.

Информација о износу средстава за набавку уџбеника Министарство ће школама накнадно доставити и иста ће бити благовремено објављења на сајту школе.

Како би се утврдиле потребе основних школа за бесплатним уџбеницима, потребно је да се родитељи/старатељи обрате школи и поднесу потребне доказе о испуњености услова за добијање бесплатних уџбеника у оквиру овог пројекта.

Право на учешће имају следеће категорије ученика:

1. Ученици из социјално/материјално угрожених породица (примаоци новчане социјалне помоћи)

За ученике из тачке 1. школи се приликом пријаве доставља као доказ о испуњености услова Решење којим се потврђује право на остваривање социјалне помоћи

2. Ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом (који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану- ИОП1, ИОП2)

За ученике из тачке 2., школи се не доставља никаква додатна документација, јер школа поседује податке за ове ученике.

3. Ученици основних школа који су у породици треће или свако наредно рођено дете које је у систему школовања.

За ученике из тачке 3., школи се  достављају Потврде образовно-васпитне установе о својству ученика, односно студента, за свако дете (осим за ученике који су у нашој основној школи доставља се списак деце, са именом презименом, разредом и одељењем које дете похађа).

Све пријаве родитеља уз документацију достављају се административном раднику Милени Јeличић, најкасније до петка, 16.марта 2018. до 14:00.

Родитељи у одсуству административног радника могу се за информације и пријаву са документацијом обратити и школској библиотекарки Божанки Станишић.

Образац пријаве можете преузети код административног радника, приликом пријављивања.

Школа је дужна да Министарству по обради података достави најкасније 19.марта 2018.